Подільський
професійний ліцей

Державний навчальний заклад II рівня акредитації
Міністерство освіти і науки України

Котовського ДНЗ

25 квітня 2018р.в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відбувся День відкритих дверей.

Погода

» » Звіт про проведення Шевченківського тижня
0

Звіт про проведення Шевченківського тижня

Автор: vitaliy   Переглядів: 365   Дата: 16-03-2021, 09:02

         Березень, за традицією, у ДНЗ «Подільський професійний ліцей»  розпочинається Шевченківським тижнем. Тож вшанування Великого Кобзаря – гідний привід для педагогів та їх вихованців згадати Пророка України шляхом проведення тематичних уроків української мови і літератури, низки цікавих позакласних заходів з метою ширшого ознайомлення з маловідомими сторінками непростого життя поета, його самобутнім світоглядом, неповторністю художньої творчості, задля становлення національної свідомості шкільної молоді, усвідомлення величі культури рідної держави. 

       09 березня відбулося відкриття Шевченківських свят, бо напередодні відбулося засідання методичного об'єднання викладачів - словесників, на якому було обговорено мету та складено план проведення Тижня. З метою гідного відзначення 207-ї річниці з Дня народження великого поета і мислителя, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в нашому навчальному закладі  було заплановано ряд заходів для учнів. 

Тиждень було розпочато висловами видатних людей про Т.Г.Шевченка.

 Відбулися бесіди в навчальних групах щодо вшанування пам'яті Т.Г.Шевченка.  Конкурс знавців життя та творчості Т. Шевченка для учнів,  де командний дух допоміг вибороти перемогу найдостойнішим. 

   10 березня відбулися відкритий виховний захід: «Цікаві факти з життя Т.Г.Шевченка» флешмоб декламації поезії Т. Шевченка «І щоб здавалося слова…». Знання мов, улюблені пісні та книжки Шевченка – ці та інші маловідомі факти життя Т.Г. Шевченка неабияк зацікавили дітей.

        11 березня проводився конкурс ілюстрацій серед учнів навчальних груп до творів Т. Шевченка «Ми тебе не забули, Тарасе!», в якому переможницею стала учениця групи 9 - мшд Оголюк Марія. Був проведений відкритий виховний захід: «Т. Г. Шевченко - художник». 

        Захід відзначався емоційністю, віртуальними ілюстраціями картин Шевченка, виразним читанням поезій майстра слова, учні дискутували над проблемами, особливо актуальними в сучасному світі: роль родинного виховання, вплив сім’ї на формування дитини тощо. 

   12 березня під керівництвом викладача української мови і літератури Кудінової Ю.О. в групі 32 - кд відбулася відкрита виховна година про внесок   Т. Шевченка у розвиток української літератури та світове значення його творчості. 

    Усі заходи Шевченківських свят у рамках тижня були ретельно підготовані й успішно проведені. Майже всі групи 1,2 та 3 - го курсів  взяли участь в проведенні заходів. На відкритих та позакласних заходах використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залучення учнів до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духов-них заповідей як важливого чинника консолідації суспільства серед учнів. Хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка. Як весняні води могутнього Дніпра, нехай лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря. Бо він – це наша душа, наша мудрість, це наша слава – безсмертний геній великого народу. І тому ми здолаємо всі негаразди сьогодення, і життя наше наповниться теплом, щастям, спокоєм, хлібом і квітами. І в тому щасті ти, Тарасе, будеш вічним, як сонце над землею.

 

                                           Викладач       Сивак С.М.     

 

Вернутся

Коментарі:

залишити коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.