Подільський
професійний ліцей

Державний навчальний заклад II рівня акредитації
Міністерство освіти і науки України

Котовського ДНЗ

25 квітня 2018р.в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відбувся День відкритих дверей.

Погода

» » Міжнародний день рідної мови
0

Міжнародний день рідної мови

Автор: vitaliy   Переглядів: 565   Дата: 1-03-2021, 11:19

   Уже традиційно наприкінці лютого (з 22.02 по 26. 02.21 р.) в ДНЗ «Подільський професійний ліцей»  урочисто пройшли заходи до Міжнародного дня рідної мови, що в усьому світі відзначають 21 лютого.

   Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси і принад рідної мови.

   Розпочався тиждень змаганнями – грою «Битва поколінь», у якій взяли участь дві команди: учнів та  викладачів. Змагалися учасники між собою у розумінні молодіжного сленгу. Протягом гри учасники обох команд могли перевірити своє знання сучасного молодіжного сленгу, а також поповнити власний словниковий запас цими лексичними одиницями.

   У вівторок стартував загальноліцейний проєкт «У гонитві за оцінкою», у якому активну участь взяли учні другого та третього курсів.

   У середу пройшли «Мовознавчі олімпійські ігри», які складалися з    наступних видів п'ятиборства: «Орфографічний пейнтбол», «Фразеологічне фехтування», «Граматичний біатлон», «Лексична художня гімнастика» та «Синтаксичне фігурне катання». У змаганнях взяли участь команди навчальних груп 186 та 15 – пкд (ІІІ курс), а також 16 – пкд та 16 – есд (ІІ курс). Усі учасники були нагороджені пам'ятними подарунками, а команда  переможців – ще і почесною грамотою.

   25 лютого, в день народження геніальної та неповторної Лесі Українки та з нагоди святкування її 150 – літнього ювілею, був проведений позаурочний захід у форматі літературної кав'ярні. У затишній та дружній атмосфері лунала щира та сильна поезія Лесі Українки в поєднанні з витонченою класичною музикою. Наприкінці заходу всі його учасники мали можливість поспілкуватися між собою за філіжанкою запашного чаю та поділитися враженнями.

   До 150 – річчя з дня народження Л. Українки окремі учні ліцею взяли участь у загальноміському челенджі декламаторів поезії Дочки Прометея, а також Бордан Марія взяла участь в онлайн - заході «Лесині читання», що були організовані комунальною установою «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді».

    Завершальним акордом Тижня української мови в нашому ліцеї  стала виховна година на тему «150 слів про Лесю Українку», яка містила елементи гри. Під час цього заходу учні навчальної групи 32 – кд мали чудову можливість перевірити свої знання з біографії та творчості Лариси Косач, а також дізнатися маловідомі, але надзвичайно цікаві факти з життя української Сафо.

   Протягом тижня всі учні могли перевірити своє логічне мислення, розгадуючи мовні ребуси та шаради.

   Також протягом всього предметного тижня проходила акція «Мовний партуль або Антисуржик», метою проведення якої було залучити учнів до спілкування рідною мовою без використання суржикових  виразів, сприяти осучасненню, очищенню рідної мови, збагаченню словникового запасу здобувачів освіти.

 

    Викладач української мови та літератури          Кудінова Ю. О.

 

Вернутся

Коментарі:

залишити коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.