Подільський
професійний ліцей

Державний навчальний заклад II рівня акредитації
Міністерство освіти і науки України

Котовського ДНЗ

25 квітня 2018р.в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відбувся День відкритих дверей.

Погода

» » Вшановуємо талановитого українця Михайла Вербицького
0

Вшановуємо талановитого українця Михайла Вербицького

Автор: vitaliy   Переглядів: 1295   Дата: 3-03-2015, 10:32

      2 березня 2015 року в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» класні керівники навчальних груп провели виховні заходи, присвячені 200-річчю з Дня народження автора музики Державного гімну України Михайла Михайловича Вербицького.

        Викладач української мови та літератури Тупік С.П. провела відкриту годину спілкування «Творчий портрет Михайла Вербицького» для учнів 1-3 курсу у формі історико-музичного екскурсу.

        На заході були присутні директор ліцею Новицький В.С., викладачі
Мунтян В.С., Кудінова Ю.О., Молдавська І.М., Янкевич О.В. Метою заходу було познайомити учнів із творчістю композитора і священика М.Вербицького, історичною долею сучасного Державного гімну України; виховувати патріотичні почуття, повагу до державних символів України, любов до української музики.

        Учні ліцею познайомились із музичними релігійними та світськими творами М.Вербицького, зокрема «Заповітом» Т.Г.Шевченка та молитвою «Отче наш» у виконанні Академічного хору ім. П.Майбороди, що представляють високопрофесійне багатоголосся, а також музичними творами до п’єс, що з успіхом проходили на театральних сценах Львова та Галичини. 

        Учні ліцею підсумували, що творчість Михайла Вербицького, «піонера української пісні» (С.Людкевич), збагатила культурно-мистецьку спадщину нашого народу, а пісня «Ще не вмерла Україна», авторами якої є Павло Чубинський та Михайло Вербицький, по праву визнана Державним гімном України, бо пройшла важкі випробування часом і була визнана національним гімном як пересічними українцями, так і нашими духовними  провідниками: Лесею Українкою, Іваном Франком, Пантелеймоном Кулішем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Усі присутні беззаперечно погодились із думкою, що, не зважаючи на тернистий 150-літній шлях пісні «Ще не вмерла Україна», вона не загубилась, а пустила глибоке коріння у національну свідомість українців «Від Сяну до Дону» завдяки своїй спрямованості в майбутнє, утвердженню волі народу віддати все за свою «нашу свободу». Завершилась година спілкування, як і розпочалась, урочисто. Усі учні разом із гостями виконали Державний гімн України, поклавши руку на серце. 

 

 

 

 

Вернутся

Коментарі:

залишити коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.