Подільський
професійний ліцей

Державний навчальний заклад II рівня акредитації
Міністерство освіти і науки України

Котовського ДНЗ

25 квітня 2018р.в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відбувся День відкритих дверей.

Погода

Історія ліцею

„Котовський професійний ліцей”  створений на базі Ремісничого училища механізації сільського господарства №9 у 1956р.

Колективом училища за короткий час було збудовано нові навчальні кабінети, лабораторії і майстерні, створена необхідна навчально-матеріальна база.  Розпочалася  підготовка механізаторських кадрів для сільського господарства.

З роками розширюється перелік робітничих професій. Училище готує трактористів-машиністів широкого профілю, механіків-комбайнерів, трактористів-слюсарів, слюсарів з ремонту автомобілів і сільгоспмашин. Від міської влади навчальний заклад отримує 120 га землі, на якій майбутні механізатори орють, сіють, збирають високі врожаї.  Але справжню практику учні проходили на цілинних землях в Казахстані, сумлінна праця яких неодноразово відмічалась в газетах „Целинное знамя” та „Целинный край”.

У 1961 році директором училища було призначено Павліченка Олексія Івановича, який пропрацював до на цій посаді до 1997 року. 

  Завдяки наполегливій праці колективу училище увійшло до числа кращих професійно-технічних навчальних  закладів Одеської області і в 1964 році було нагороджено перехідним Червоним Прапором Одеського обласного управління ПТО. 

У ході соціалістичного змагання сільських ПТУ Одещини і України у 1971р. Котовське ПТУ №9 завоювало 1-е місце і було нагороджено перехідним Червоним Прапором Ради Міністерств УРСР і Української Ради професійних спілок.

З 1989р. в училищі крім підготовки кваліфікованих робітників з професії „ТДНЗ ракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” відкрилась підготовка таких професій, як „Плодоовочівник”, „Бджоляр”, „Помічник машиніста електровозу”.

У 1997 році  директором училища було призначено Новицького Василя Степановича.  Під його керівництвом ПТУ № 39 стає багатопрофільним професійно-технічним навчальним закладом. Так протягом 2002 – 2009 років училище отримало ліцензії на право підготовки учнівської молоді ще за чотирма професіями, які користуються попитом на ринку праці, а саме: «Кухар», Пекар; кондитер», «Електрослюсар з ремонту устаткування розподільчих пристроїв», «Муляр; штукатур».

Наказом управління освіти і науки Одеської облдержадміністрації № 330-ОД від 27.07.2004 року училище реорганізовано в Котовський професійний ліцей; згідно наказу управління освіти і наукової діяльності № 122   від 08.11.2005 року ліцей перейменовано на державний професійно-технічний навчальний заклад „Котовський професійний ліцей”.

 

Уроки виробничого навчання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щороку педагогічні працівники та учні ліцею беруть активну участь у всіх заходах, які організовує управління (Департамент) освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичний центр ПТО в Одеській області:

—    десять років поспіль  ліцей посідає 1-е місце в обласному фестивалі-конкурсі «Чисті роси»;

—    у 2008 р. ліцей посів  І-е місце в обласних предметних олімпіадах із загальноосвітніх дисциплін;

—   у 2007 та 2008 роках   в обласних конкурсах фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Одеської області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» учні ліцею посідали 3-є місце.

—   у 2009 році - майстер виробничого навчання з професії «Пекар; кондитер» Петрів Н.А. стала переможцем у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Робітнича професія - 2009»; - викладач математики Дирда Н.І. посіла 2-е місце в обласному конкурсі «Викладач року – 2010» у номінації «Математика»;

—   у 2008 – 2013-х р.р. – учнівська команда КВК «Асорті» посідала призові місця у Всеукраїнському конкурсі-грі «КВК України» серед ПТНЗ Одеської області.

—   у 2012 році учениця ліцею Іванцова В. посіла 2-е місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу робітничих професій серед учнів ПТНЗ з професії «Пекар», учениця Нікіфоряк О. посіла 1-е місце у обласній олімпіаді з математики

—   у 2013 році учениця Семеніхіна А. посіла 2-е місце в обласній олімпіаді з української мови.

—    у 2013 році викладач англійської мови Олійник І.П. посіла 2-е місце в обласному конкурсі «Викладач – року 2013» у номінації «Англійська мова»

З кожним роком удосконалюється навчально-матеріальна база ліцею, поліпшуються умови навчання.


     

 

Для забезпечення підготовки професій в ліцеї діють 27 навчальних кабінетів, 2 майстерні, 4 лабораторії, спортивна зала, навчальний полігон.

 

                                                  

 

 

 

 

Ліцей має бібліотеку, клуб на 200 місць, їдальню на 100 місць.Створено і обладнано відповідною технікою комп’ютерний клас. Поступово навчальні класи оснащуються теле- та відеотехнікою для використання у навчальному процесі навчальних відеороликів, фільмів, презентацій.

Щороку до ліцею вступає на навчання за державним замовленням 200 учнів. В середньому учнівський контингент ліцею на початок навчального року налічує близько 600 осіб.

          Педагогічним колективом ліцею приділяється велика увага виховній та позаурочній роботі з учнівською молоддю.   

         Методична робота з педагогічними та керівними кадрами – один із важливих напрямків роботи у ліцеї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гордістю  ліцею є  наші випускники, які працюють за обраним ними у ліцеї фахом: Журавльов Михайло, Жосан Андрій, Лопатюк Дмитро, Ступніцкий Андрій, Буряк Сергій (ВАТ Одесаобленерго «Котовські електичні мережі»); Чагаринська Ганна, Букур Христина, Зінаїда та Оксана Портянкіни, Іванцова Вікторія («Одеський коровай»); Мальований Олексій, Попович Дмитро, Чернега Анастасія, Крижанівська Софія, Руденко Олександр (підприємства харчування м. Києва, м. Одеси, – «Пузата хата», «Робін Бобін» тощо).                     Жуковський Геннадій Павлович - випускник сільськогосподарського профілю, який згодом, отримавши вищу освіту, повернувся в ліцей у якості викладача і вже майже 6-й десяток років віддав педагогічній діяльності; Полеся Оксана Анатоліївна, Полібза Ольга Анатоліївна -випускниці кухарського профілю, які продовжили навчання в Одеській національній академії харчових технологій і повернулися до рідного ліцею у якості майстрів виробничого навчання.

 

 

Сьогодні ДНЗ «Котовський професійний ліцей» має ліцензії Міністерства освіти і науки України для надання освітніх послуг з первинної професійної підготовки за п’ятьма робітничими професіями, три з яких інтегровані:

- «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 3 розряду; водій автотранспортних засобів (кат «С», «С1»)»;

- «Електрослюсар з ремонту устаткування розподільчих пристроїв»;

- «Муляр; штукатур»;

- «Пекар; кондитер»;

- «Кухар».

 

                   У 2016 році ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відсвяткував своє

                     60-тиріччя.