Подільський
професійний ліцей

Державний навчальний заклад II рівня акредитації
Міністерство освіти і науки України

Котовського ДНЗ

25 квітня 2018р.в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» відбувся День відкритих дверей.

Погода

ВИХОВНА РОБОТА

     Планування виховної роботи - важлива умова успішної діяльності. Вона забезпечує цілеспрямоване функціонування всіх підрозділів, створює умови для організованої роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу та інших можливостей і резервів, дає змогу прогнозувати результати виховного процесу.

     Виховна робота в ДНЗ «Котовський професійний ліцей» здійснюється відповідно до річного плану виховної роботи.

 

 

     В ліцеї навчається близько 600 учнів, з них  сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 42 чол.,  учнів з малозабезпечених сімей -29,  учнів з неблагополучних сімей – 6,  з багатодітних сімей - 88 чол.

     Особлива увага приділяється правовому вихованню учнівської молоді.

     Керівництвом ліцею встановлена тісна співпраця з органами міської влади, які займаються роботою з молоддю:

-        заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської Ради, головою міської Ради з питань молодіжної політики Гояном В.І.;

-        начальником управління у справах сім’ї та молоді Котовськом міської Ради  І.В. Бондарем;

-        начальником відділу з питань сім'ї дітей та молоді                      С.Г. Кузнєцовою.

-        начальником районної служби у справах дітей Бочаровою І.О.

 Постійно підтримується взаємозв’язок з правоохоронними органами: дільничим міліціонером старшим лейтенантом Оцебриком О.С., начальником КМСД м. Котовська Терлецьким Р.В., оперуповноваженими Обух К.О., Мамалигою А. М. 

     Періодично проводяться анкетування та тестування серед учнів на тему: «Молодь і протиправна поведінка», «Закон і ми». 

      В ліцеї працює рада профілактики правопорушень серед  учнів ліцею, на яких засіданнях якої розглядаються питання пропусків учнями уроків без поважних причин та низької успішності учнів, порушення ними дисципліни на уроках та у позаурочний час. Для кожного конкретного випадку визначаються напрямки роботи і заходи профілактики правопорушень.

 

 

        Неабияка увага приділяється  превентивному вихованню учнівської молоді: профілактика правопорушень серед неповнолітніх, утвердження здорового способу життя: профілактика тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотичних речовин. В коридорі ліцею  діють змінні стенди «Все про СНІД», «Скажемо шкідливим звичкам – ні!», в бібліотеці – «Алкоголь – твій ворог», «Шкідливі звички: до чого вони призводять», «СНІД – загроза реальна». Пропаганда здорового способу життя проводиться постійно на ліцейних лінійках, виховних годинах, уроках біології, хімії. Учні ліцею дізнаються про реальний уплив шкідливих звичок з документальних фільмів «Правда о курении; «Правда о наркотиках».   В ліцеї суворо виконується Наказ МОН України від 08.11.2004 р. № 855 «Про заборону тютюнопаління в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед учнівської молоді».

 

      Згідно з річним планом роботи ліцею проводяться місячники здорового способу життя. До їх проведення, крім медичного працівника ліцею, викладачів фізичної культури та викладача біології, залучаються лікарі шкірно-венерологічного диспансеру, інші лікарі міської медичного закладу  та працівники правоохоронних органів.      

     Традиційно щороку в ліцеї проводиться конкурс агідбригад «Молодь обирає здоров'я» серед навчальних груп, мета якого – сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення учнівської молоді до боротьби з  тютюнопалінням, інформування про згубну дію шкідливих звичок на здоров’я.

     Велика увага приділяється формуванню в учнів загальнолюдських духовно-моральних цінностей,   основними напрямками якого є виховання таких принципів, як людяність, толерантність, ввічливість, скромність, тактовність, пунктуальність, дисциплінованість; спрямування зовнішньої поведінки (виконання правил внутрішнього розпорядку ліцею, дотримання відповідної поведінки у громадських місцях, спонукання дітей до безкорисливих і благородних вчинків); формування культури взаємин у спілкуванні і праці, культури зовнішнього вигляду.

     Велику роботу в цьому напрямку проводять як керівництво груп, так і бібліотекар ліцею Новицька Т. Ф.

      Щороку члени учнівської ради організовують учнів ліцею для участі в міській благодійній акції «Дивіться на нас – як на рівних». Кошти, зібрані під час акції, передаються дітям з функціональними обмеженнями в центр  соціальної реабілітації для дітей інвалідів.

     Неабияку увагу і турботу проявляють учні ліцею і до людей похилого віку та ветеранів Великої вітчизняної війни. Разом з класними керівниками та майстрами виробничого навчання вони беруть активну участь в акції «Допоможи людині похилого віку».

 

      

     Значна увага в ліцеї приділяється і патріотичному вихованню. Щороку учні ліцею беруть активну участь в ліцейних та  міських заходах, присвячених Дню Державного Прапора, Дню Незалежності України, Дню перемоги тощо. Також учні нашого ліцею беруть участь в усіх заходах, організованих управлінням культури  Котовської міської ради, наприклад, у круглому столі «День визволення Котовська від фашистських загарбників», у низці заходів, організованих управління у справах сім ї та молоді Котовської міської ради, наприклад, «День партизанської слави»., вшанування пам’яті жертв голодомору та політичних репресій у 1932-1933 р.р. 

     Щорічно проводяться виховні заходи, приурочені вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та молодих українських патріотів, що загинули в бою під Крутами у 1929 році.

     Належна увага приділяється фізкультурі і спорту. У ліцеї працюють шість спортивних секцій, які відвідують 112 учнів. Згідно з планом виховної ліцеї на навчальний рік проводяться спортивні змагання з різних видів спорту, спортивно-розважальні програми до Дня українського козацтва, Дня Збройних Сил України. Збірні команди ліцею беруть активну участь в усіх міських студентських змаганнях, у Спартакіадах міста серед колективів підприємств та організацій та завойовують призові місця. Завдяки начальнику управління у справах сімї та молоді котовської міської Ради  було проведено змагання з волейболу серед команд Котовського професійного ліцею та Котовського медичного училища, де наші учні посіли перше місце серед юнаків.

     Велику увагу приділяє педагогічний колектив й екологічному вихованню учнів. Учні ліцею  щороку беруть активну участь  в міській акції    «Посади дерево і збережи його».

     Не залишається поза увагою й художньо-естетичне виховання учнів.

До кожної видатної події редколегія навчальних груп  випускає стінні газети. Кожен учень має можливість займатися в гуртках вокального співу, художнього слова, образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва, а також порадувати усіх своїм талантом на різноманітних святкових концертах для учнів і педпрацівників ліцею, для жителів міста та області, на різноманітних ліцейних, міських та обласних конкурсах, виставках учнівської творчості.

     Значна увага приділяється учням з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та учням з малозабезпечених сімей. Так, щороку в ліцеї проводиться традиційний «вогник» - «День Святого Миколая», на якому проходить святкове казкове дійство, яке завершується врученням подарунків «від Св. Миколая».     Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування вчасно і в повній мірі отримують стипендію та всі інші виплати.

     В ліцеї діє учнівське самоврядування, головою якого є  Васильєва Ганна.

     У 2013 році вперше завдяки підтримці голови профспілки ліцею 60 учнів нашого ліцею  відвідали дендрологічний парк «Софіївка», що в м. Умань. У 2-му семестрі 2013-2014н.р. заплановано поїздку дітей пільгових категорій до м. Львова.